LIVE
Skype Support
12. December 2019. information
037 446 446
LatinicaЋирилица
   

Request Archive


  • Title: Издавање уверења о држављанству

    Send date: 2017-06-19 08:32:10

    Text: Поштовани, колико износи такса за издавање држављанства за потребе подношења молбе за издавање пасоша?

    Institution:

    Request Type:

    Status: Closed

    Institution reply: Поштовани, обавештавамо Вас да се такса за издавање уверења о држављанству за потребе издавања путне исправе (Пасоша) наплаћује: Републичка административна такса у износу од 740.оо. дин. Градска накнада за образац 40.оо. дин.

  • Title: Komunalna inspekcija

    Send date: 2017-06-19 08:18:20

    Text: Poštovani, Zamolila bih vas da se organizuje košenje,uništavanje korova i čišćenje tri parcele iza parcela 221/7 i 221/8 kao i parcele 221/1 u ulici Mladena Simića 56(stari naziv);Kornelija Stankovića(novi naziv)Mudrakovac koje su odavno napuštene i o kojima niko ne vodi računa a u privatnom su vlasništvu čije vlasnike ne znam,neki su i preminuli a naslednika nema.Korovi i trava su veoma gusti,visine iznad 1m pa mogu biti potecijalno stanište gmizavaca,posebno zmija od kojih mogu biti velike posledice po našu decu i nas.Ja imam devojčicu staru 9 godina koja je vec 8 godina asmatičar i kojoj korovi izazivaju gušenja što veoma utiče na njen rast i razvoj kao i slobodu kretanja.Po zakonu Republike Srbije sva deca kao i svi gradjani imaju prava na slobodu kretanja i življenja a nama je direktno ugroženo ovo pravo.Takdje bih vas zamolila da se i u budućnosti nastavi održavanje ovih površina. Unapred zahvalna

    Institution:

    Request Type:

    Status: Closed

    Institution reply: Изласком на лице места комунални инспектор на наведеној локацији није пронашао адресе из предметне пријаве.

  • Title: Komunalna inspekcija

    Send date: 2017-06-19 08:18:20

    Text: Poštovani, Zamolila bih vas da se organizuje košenje,uništavanje korova i čišćenje tri parcele iza parcela 221/7 i 221/8 kao i parcele 221/1 u ulici Mladena Simića 56(stari naziv);Kornelija Stankovića(novi naziv)Mudrakovac koje su odavno napuštene i o kojima niko ne vodi računa a u privatnom su vlasništvu čije vlasnike ne znam,neki su i preminuli a naslednika nema.Korovi i trava su veoma gusti,visine iznad 1m pa mogu biti potecijalno stanište gmizavaca,posebno zmija od kojih mogu biti velike posledice po našu decu i nas.Ja imam devojčicu staru 9 godina koja je vec 8 godina asmatičar i kojoj korovi izazivaju gušenja što veoma utiče na njen rast i razvoj kao i slobodu kretanja.Po zakonu Republike Srbije sva deca kao i svi gradjani imaju prava na slobodu kretanja i življenja a nama je direktno ugroženo ovo pravo.Takdje bih vas zamolila da se i u budućnosti nastavi održavanje ovih površina. Unapred zahvalna

    Institution:

    Request Type:

    Status: Closed

    Institution reply: Изласком на лице места комунални инспектор на наведеној локацији није пронашао адресе из предметне пријаве.

  • Title: Замена прегорелих сијалица у Модрици

    Send date: 2017-06-19 08:10:35

    Text: Када можемо да очекујемо замену прегорелих сијалица у насељеном месту Модрица, обзиром да сте вршили замену и након три дана расвета опет не ради. У питању је викенд насеље.

    Institution: PUC "Kruševac"

    Request Type: PUBLIC LIGHTING

    Status: Closed

    Institution reply: Поштовани, тачан термин не можемо да Вам кажемо, али ја ћу проследити Ваш захтев надлежној служи, и надам се да ће ускоро бити решен проблем.

  • Title: Zamena pregorelih sijalica

    Send date: 2017-06-13 12:18:08

    Text: Zamolicu Vas da izvrsite zamenu pregorele rasvete u Rasinskoj ulici u naselju Prnjavor.

    Institution: PUC "Kruševac"

    Request Type: PUBLIC LIGHTING

    Status: Closed

    Institution reply: Поштовани, проследићу Ваш захтев надлежној служби, очекујте замену сијалица у скорије време.

  • Title: Teror glasne "muzike" uveče iz kafića DUEL

    Send date: 2017-06-10 23:15:21

    Text: Molim vas da regulušete da prestane teror i buka koja nastaje kada u kafiću DUEL kod hale puštaju turbo folk muziku

    Institution:

    Request Type:

    Status: Closed

    Institution reply: На основу чл. 66. Закона о општем управном поступку ( "Сл. гласник РС ", бр. 18/16 ), поводом Ваше представке бр. 501-122 од 12.06.2017 год. која се односи на буку која потиче од обављања делатности у угоститељском објекту „ДУЕЛ „у ул Трг Костурница бр. 50 обавештавамо Вас, да је исти престао са обављањем делатности. На наведеној адреси је регистрован други угоститељски објекат под називом «Балон» и да је инспекцијском контролом 26.06.2017.год.и 04.07.2017.год утврђено да исти не обавља делатност зато што је затворен од стране Пореске управе.

  • Title: Teror glasne "muzike" uveče iz kafića DUEL

    Send date: 2017-06-10 23:15:21

    Text: Molim vas da regulušete da prestane teror i buka koja nastaje kada u kafiću DUEL kod hale puštaju turbo folk muziku

    Institution:

    Request Type:

    Status: Closed

    Institution reply:

  • Title: Zapuštena i obrasla ulica prof.Rasulić-a

    Send date: 2017-06-07 00:45:43

    Text: Poštovani, Molio bih da se organizuje čišćenje ulice profesora Rasulića, gde se osim naslaga opalog lišča još od jesenas.i obraslih ograda sa kojih se puzavice pružaju I do 1m na ulicu širine 3m. Takođe vas molim I da upozorite komšije koje imaju auto-limarske radnje da ne parkiraju automobile koji čekaju popravku na javnim površinama. Hvala

    Institution:

    Request Type:

    Status:

    Institution reply:

  • Title: Замена прегорелих сијалица код Адвентистичке цркве

    Send date: 2017-06-06 15:15:40

    Text: Поштовани, у више наврата сам пријављивао квар на уличној расвети у улици Поручника Божидара код Адвентистичке цркве, али до данашње дана ништа није предузето. Тим поводом Вам се обраћам, са надом да ће те нам решити проблем. Хвала.

    Institution: PUC "Kruševac"

    Request Type: PUBLIC LIGHTING

    Status: Closed

    Institution reply: Поштовани, Ваш захтев прослеђујем надлежној служби, очекујте решење проблема ових дана.

  • Title: Смеће на јавној површини

    Send date: 2017-06-06 15:10:59

    Text: Поштовани, обраћам Вам се поводом молбе, која се тиче уређење јавне површине. У улици Поручника Божидара у делу око пијаце, прецизније код амбуланте, свакодневно је разбацано по улици и тротоару гомила смећа.. Да ли постоји могућност да радници комунално предузећа редовније чисте ову улицу, обзиром да је у стварно лошем стању.. Унапред захвалан.

    Institution: PUC "Kruševac"

    Request Type: REMOVAL AND RESTORATION OF WASTE

    Status: Closed

    Institution reply: Поштовани, управо сам разговара са колегама из РЈ Чистоће и потврдили су да ће проблем бити решен.

  • Title: Molim vas sklonite opasnog psa sa ulice

    Send date: 2017-06-05 20:19:12

    Text: Ovo je cetvrti put da vas molim da sklonite agresivnog psa sa ulice Ljubie Tripkovicaa koji boravi vec par meseci ispred prve kladionice do restorana Volan. Evo sada imam i slike koje saljem ovom prilikom. Kao sto vidite sa slike pas je crno braon boje i mislim da stvarno nije u redu da bude tu na sred trotoara gde ljudi prolaze, pa moraju prolaznici da silaze sa trotoara da bi ga zaobisli zato sto pas cesto ima obicaj da zalaje i da pojuri prolaznike, posebno u kasnim nocnim satima kada postaje vise agresvan. Mislim da je taj pas od ovog vlasnika koji je iznajmio lokal za kladionicu ili ga samo onako drze tu ispred kladionice. Uglavnom svejedno da li je to pas lutalica ili ne nije u redu da se taj pas non stop drzi na putu gde narod prolazi. Ne smem ni do prodavnice da odem da prodjem tu Molim vas uradite nesto povodom tog psa

    Institution: PUC "Kruševac"

    Request Type:

    Status: Closed

    Institution reply: Поштована Милена, управо сам добио информацију од колега из зоослужбе да пас није луталица, већ је пас власнички и да је то пас од власника кладионице. Наше колеге су немоћне у тој ситуацији, тако да је најбоље да се обратите комуналној инспекцији или комуналној полицији. Контакт телефон за пријаву 037/428-295.

  • Title: Ulična rasveta

    Send date: 2017-06-04 22:23:58

    Text: Poštovani, Već par dana ne radi ulična rasveta u ulici Luja Pastera, ispred ulaza 2-6. Molimo da isti kvar otlonite, obzirom da problem traje duži period. Pozdrav.

    Institution: PUC "Kruševac"

    Request Type: PUBLIC LIGHTING

    Status: Closed

    Institution reply: Поштовани, Ваш захтев прослеђујем колегама из надлежне службе, очекујте наредних дана да проблем буде решен

  • Title: Rastureni parking samo zatrpan zemljom!?

    Send date: 2017-06-01 16:14:45

    Text: Poštovani,još u NOVEMBRU 2016. radnici JKP Gradska Toplana su po završetku radova na zameni cevi samo zatrpali zemljom i šljunkom parking prostor ispred zgrade K-5 u Čehovljevoj ulici,a deo trotoara koji su skinuli su asfaltirali.Zašto je urađeno samo polovično vraćanje u prvobitno stanje i kada će parking prostor koji je sada,a i pre 2-3 godine takođe rasturen samo 10-15m niže,ostao samo zatrpan zemljom?Prošlo je već više od 6 MESECI,a ništa se ne dešava!?Hvala

    Institution:

    Request Type:

    Status:

    Institution reply:

  • Title: Постављање нових сијалица

    Send date: 2017-05-30 13:53:01

    Text: Да ли постоји могућност да се постави једна сијалица испред породичне куће Милосављевић у Мачковцу? Бандера постоји само фали сијалица. Хвала?

    Institution: PUC "Kruševac"

    Request Type: PUBLIC LIGHTING

    Status: Closed

    Institution reply: Поштовани, обавестио сам колеге о Вашем захтеву, и одговор који сам добио је да нисмо одавно набављали нове лампе, тако да у овом тренутку то није могуће урадити. Приликом набавке нових лами, биће узете у обзир све локације на којима би могло бити појачано улично светло.

  • Title: Pregorele sijalice u ulici Gavrila Principa

    Send date: 2017-05-30 13:48:02

    Text: Postovani, kada mozemo da ocekujemo zamenu neispravnih sijalica u ulici Gavrila Principa?

    Institution: PUC "Kruševac"

    Request Type: PUBLIC LIGHTING

    Status: Closed

    Institution reply: Поштовани, Ваш захтев је прослеђен колегама и очекујте у најскорије време замену сијалица.

  • Title: Замена прегорелих сијалица

    Send date: 2017-05-30 13:44:17

    Text: Замолићу Вас да извршите замену прегорелих сијалица у Неретвљанској улици код броја 10 и 18. Унапред захвалан.

    Institution: PUC "Kruševac"

    Request Type: PUBLIC LIGHTING

    Status: Closed

    Institution reply: Поштовани, Ваш захтев је прослеђен колегама из надлежне службе и очекујте замену сијалица у скорије време.

  • Title: Sklapanje braka

    Send date: 2017-05-26 08:38:31

    Text: Postovani, javljam se iz inostranstva i zelim da postavim pitanje, vezano za sklapanje braka. Rodjena sam u Krusevcu, kao i moj buduci suprug. Sta nam je sve potrebno kako bi smo se u avgustu mesecu ove godine vencali u Krusevcu?

    Institution:

    Request Type:

    Status: Closed

    Institution reply: Поштована, у случају ако су оба лица рођена у месту где желе да склопе брак, неопходне су само важеће личне карте. За више информација, потребно је да се директно обратите Матичној служби града Крушевца. Контакт телефон за информације 037/414-730.

  • Title: Taksa za izdavanje dokumenata

    Send date: 2017-05-26 08:26:40

    Text: Interesuje me koliko iznosi taksa za izdavanje izvoda iz maticne knjige rodjenih i uverenja o drzavljanstvu za potrebe upisa na fakultet?

    Institution:

    Request Type:

    Status: Closed

    Institution reply: Поштовани, за издавање тражене документације у сврху уписа на факултет, се не наплаћује административна такса.

  • Title: Потврда о животу

    Send date: 2017-05-25 09:42:47

    Text: Поштовани, да ли могу да добијем информацију где се сада врши овера Потврде о животу за потребе продужења пензије у иностранству? Хвала..

    Institution:

    Request Type:

    Status: Closed

    Institution reply: Поштовани, овера Уверења (потврда о животу) се врши код Јавног бележника (нотара), као и код Републичког фонда за пензијско и инвалидско осигурање Републике Србије.

  • Title: Zamena rasvete

    Send date: 2017-05-22 08:21:28

    Text: U Kosovskoj ulici kod broja 34 i 36 vec duze vreme ne radi ulicna sijalica, pa molim da se izvrsi zamena. Unapred hvala!

    Institution: PUC "Kruševac"

    Request Type: PUBLIC LIGHTING

    Status: Closed

    Institution reply: Поштована, Ваш захтев је пренет колегама кој ираде на тим пословима. Очекујте замену сијалица у скорије време.